Türkiye Cumhuriyeti

Wellington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Damla Yeşim Say’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı , 22.04.2013

Yeni Zelanda Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Sevgili Çocuklarımız,

Ulu Önder Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinde hayati bir dönüm noktası teşkil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 93. Yıldönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Bu vesilesiyle sizlerin ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.   

Ülkemizin ve milletimizin geleceğini genç nesillerin şekillendireceğine yürekten inanan Atatürk, bu önemli günü çocuklara armağan etmiştir. Bugün coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının ilk ve tek bayramıdır. Barışın, sevginin ve umudun temsilcileri olan çocuklarımız, Atalarımızın bize bıraktığı eşsiz ülkemizin aydınlık geleceğinin güvencesi olmaya devam etmektedirler. Geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizin, sahip oldukları mirasın bilinci içinde, Milletimizin sahip olduğu yüksek insani ve kültürel değerlerle donanmış olarak ülkemizin yanı sıra tüm insanlığa yararlı bireyler olacaklarına inancımız tamdır.

Tarihimiz bakımından büyük anlam ve önem taşıyan bu gün vesilesiyle başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya çocukları için mutluluk, sağlık ve huzur dolu bir dünya diliyor, bayramınızı kutluyorum.