Türkiye Cumhuriyeti

Wellington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçisi Damla Yeşim Say'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2015

Türk Toplumunun Değerli Mensupları,

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz, olağanüstü zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen, umutsuzluğa kapılmadan ve bağımsızlık isteğinden asla taviz vermeden, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin sarsılmaz inancı ve kararlığı sayesinde kazanılan müstesna zaferler neticesinde kurulmuştur. Gücünü köklü tarihinden ve zengin kültüründen olduğu kadar Aziz Milletimizden alan Cumhuriyetimiz benzersiz bir başarı öyküsüdür.
Bu olağanüstü başarı ve eserin temelinde milletimizin öz güveni, birlik ve beraberliği, bağımsızlık aşkı, müreffeh ve güçlü yarınları hep birlikte kurma anlayışı bulunmaktadır. Kurulduğundan bu yana çağdaş uygarlığa ulaşma hedefinden taviz vermeksizin istikrarlı gelişimini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, bölgesel ve küresel düzeyde güvenlik, istikrar ve refahın tesisi ve muhafazası için de var gücüyle çalışmaktadır.

Ülkemizin bugün ulaştığı seviyede devletimizin etkin çalışmaları kadar siz yurtdışında yaşayan, çalışan ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden vatandaşlarımızın da önemli katkıları bulunmaktadır. Hiç şüphesiz, bundan sonra da başarılarımıza elbirliği ile yenilerini eklemeye devam edeceğiz.

Güzel memleketimizden on binlerce kilometre uzakta bulunmakla birlikte, Yeni Zelanda’da da aynı heyecanla kutladığımız bu anlamlı günde, gurur kaynağımız olan vatanımızı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin Kurucusu yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, topraklarımızı vatan yapmak uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimiz sonsuz minnet ve saygıyla anıyorum.
Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, vatanımız için gelecek güzel günlere olan inancımla, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Damla Yeşim Say

T.C. Wellington Büyükelçisi

İlgili Dosyalar :

- 92 Yil Logo.png