Türkiye Cumhuriyeti

Wellington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı , 23.04.2017

Yeni Zelanda’daki Türk toplumunun kıymetli mensupları,

 

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük coşkuyla kutluyoruz. Ulu Önder Atatürk, bu bayramı armağan ettiği çocuklarımıza, milletimizin kendi geleceğini tayin etme iradesinin tezahürünü oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de emanet etmiştir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının olağanüstü fedakarlıklarının eseri olan Gazi Meclisimiz, karşı karşıya kaldığı tüm zorluklara rağmen bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin en önemli sembollerinden olmayı sürdürmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de ülkemizin ve milletimizin sesi olmaya devam edecektir. Bu vesileyle Ulu Önder Atatürk, kahraman silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

 

Cumhuriyetimizin gelecekte de güçlenerek gelişmesi için çocuklarımızın da atalarından gelen şuur ve şevk ile yorulmaksızın çalışmaya devam edecekleri şüphesizdir. Unutulmamalıdır ki vazifemiz, bize miras kalandan daha müreffeh, daha çağdaş ve daha uygar bir Türkiye Cumhuriyeti’ni çocuklarımıza, onların çocuklarına ve gelecek nesillere teslim etmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Ahmet Ergin

T.C. Wellington Büyükelçisi